Pokusím se sepsat seznam, co budeme potřebovat k práci s Fimem. Pomůcky nejsou náročné, většinu lze najít v každé domácnosti. A jistě si časem nejdete spousty věciček, co vám budou při ruce užitečné sami.
Pro začátky či běžné tvoření mám kromě Fima postačí:
- válení - silnější sklenice, váleček, lahev od piva, fajnšmekři strojek na nudle.
- krájení - kobercový nůž, skalpílek nebo obyčejná žiletka. Či jen nůž, ale čím hubenější ostří, tím lépe. Koupit se dají speciální řezáky, které jsou pružné (vhodné pro techniku mokume).
- podložka - tvrdší folie, umělohmotná podložka na modelování a podobně. Nezaomínejte na to, že musí být dostatečně silná, aby jste si při řezání neponičili stůl. Myslete i na to, že Fimo s některými plasty reaguje. Například když necháte Fimo přes noc na obalu od CD, rozleptá ho.
- hadřík - mám osvětčené froté žínky pro které nemám v koupelně užití. Slouží k utírání podložky a rukou. (ale obejdete se bez něj)
- dětské vlhčené ubrousky - jsou výbornou pomůckou očištění rukou, podložky i pomůcek při práci. Hlavně při práci s bílou barvou, která se ráda a lehce špiní.
- vykrajovátka - pokud chceme vytvářet různé přívěšky apod. jsou skvělou pomůckou. Použít se mohou jakékoliv, na vánoční cukroví apod.
- šupleru - pokud se chceme zabývat výrobou roztahováků. Pro přesného měření průměru nezbytná.
- lak na Fimo - pokud chceme výrobky po upečení lakovat.
- na dírky - špelje, párátky, jehly apod.
2 komentáře:
Ahoj Dájo,moc pěkná stránečka, našla jsem tu spoustu zajímavých vychytávek:) Momentálně se snažím vytvořit si pseudo dredy z merino vlny. Bylo by možné sem dát nějaký návod? Moc si v tom ještě nevěřím. A kolik tak spotřebuješ množství na tvorbu toho příčesku? Díky moc, měj se:)
Jsi fakt strašně šikovná :-)
Okomentovat